Aadhaar Pan Link: আধাৰ কাৰ্ডৰ সৈতে পেন কাৰ্ড কেনেদৰে লিংক কৰিব লাগে 2023 | পান আৰু আধাৰ কাৰ্ড কেনেকৈ লিংক কৰিব

e-filing portal> login > ডেশ্বব'ৰ্ডত, পেন বিকল্পৰ সৈতে লিংক আধাৰৰ অধীনত প্ৰ'ফাইল শাখাত, "Link Aadhar" ত ক্লিক কৰক বা ব্যক্তিগত বিৱৰণ শাখাত "লিংক..
আধাৰ-কাৰ্ডৰ-সৈতে-পেন-কাৰ্ড-কেনেদৰে-লিংক-কৰিব-লাগে-2023
সকলোকে নমস্কাৰ! এই প্ৰবন্ধটোত, আমি আপোনাৰ পেন কাৰ্ডৰ সৈতে আপোনাৰ আধাৰ কাৰ্ড সংযোগ কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়াটো অন্বেষণ কৰিম। যদি আপুনি ইতিমধ্যে পেন-আধাৰ লিংক সম্পূৰ্ণ কৰা নাই, যিমান সম্ভৱ সোনকালে কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। আজি, আমি আপোনাৰ পেন আৰু আধাৰ কাৰ্ড সংযোগ কৰাৰ বাবে পৰ্যায়ক্ৰমে প্ৰক্ৰিয়াটোৰ জৰিয়তে আপোনাক নিৰ্দেশনা দিম। (Pan-Aadhaar Link)

পেন কাৰ্ডক আধাৰ কাৰ্ডৰ সৈতে সংযোগ কৰাটো অতি সৰল আৰু চৰকাৰে সেইটো কৰিবলৈ এটা সৰল পদ্ধতি প্ৰদান কৰিছে। আধাৰ কাৰ্ডৰ সৈতে পেন সংযোগ কৰাৰ সময়সীমা ৩০ জুন ২০২৩ লৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছে। অৱশ্যে, এতিয়া আপোনাৰ আধাৰ পেন কাৰ্ডৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ আপুনি মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব। যদি লিংকিং 30 জুন 2022-ৰ ভিতৰত কৰা হয় তেন্তে 500 টকা মাচুল লোৱা হৈছিল। অৱশ্যে, এতিয়া আপুনি ইয়াৰ বাবে 1,000 টকা মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

    পেনক অনলাইন আধাৰ কাৰ্ডৰ সৈতে কেনেদৰে লিংক কৰিব লাগে

    অনলাইনত পেন কাৰ্ডৰ সৈতে আধাৰ কেনেদৰে সংযোগ কৰিব লাগে তাৰ ওপৰত তলত ধাপে ধাপে নিৰ্দেশনা দিয়া হৈছে:

    আধাৰ-কাৰ্ডৰ-সৈতে-পেন-কাৰ্ড-কেনেদৰে-লিংক-কৰিব-লাগে-2023

    পদক্ষেপ 1: ই-পে টেক্সৰ জৰিয়তে পৰিশোধৰ বাবে অনুমোদিত বেঙ্কবোৰত যদি আপোনাৰ একাউণ্ট আছে তেনেহ'লে ই-ফাইলিং পৰ্টেলত উপলব্ধ ই-পে টেক্স কাৰ্যক্ষমতাৰ জৰিয়তে প্ৰযোজ্য মাচুল পৰিশোধ কৰা:

    1. আয়কৰ ই-ফাইলিং ৱেবছাইটত ই-পে কৰ (e-Pay Tax) পৃষ্ঠাচাওক।
    2. আপোনাৰ পেন প্ৰবিষ্ট কৰক, এটা অ'টিপি পাবলৈ পেন আৰু ম'বাইল নম্বৰ নিশ্চিত কৰক
    3. ওটিপি প্ৰমাণীকৰণৰ পিছত, আপোনাক বিভিন্ন পৰিশোধ টাইল দেখুওৱা পৃষ্ঠাএটালৈ পুনঃনিৰ্দেশিত কৰা হ'ব
    4. আয়কৰ টাইলত "Proceed" বুটামত ক্লিক কৰক।
    5. এ.ৱাই.-ক 2024-25 আৰু পৰিশোধৰ প্ৰকাৰ – অন্যান্য ৰচিদ হিচাপে (500) বাছনি কৰক আৰু "Continue"ত ক্লিক কৰক।
    6. কৰ বিভাজনৰ ক্ষেত্ৰত "Others" ক্ষেত্ৰৰ অধীনত 1000 টকা হিচাপে পৰিমাণটো পূৰণ কৰক আৰু পৰিশোধ কৰিবলৈ আগবাঢ়ক।
    আধাৰ-কাৰ্ডৰ-সৈতে-পেন-কাৰ্ড-কেনেদৰে-লিংক-কৰিব-লাগে-2023

    পদক্ষেপ 2: ই-ফাইলিং পৰ্টেলত আধাৰ সংযোগৰ অনুৰোধ দাখিল কৰক:

    1. e-filing portal> login > ডেশ্বব'ৰ্ডত, পেন বিকল্পৰ সৈতে লিংক আধাৰৰ অধীনত প্ৰ'ফাইল শাখাত, "Link Aadhar" ত ক্লিক কৰক বা ব্যক্তিগত বিৱৰণ শাখাত "লিংক আধাৰ"ত ক্লিক কৰক। বৈকল্পিকভাৱে, আপুনি লগিং ইন নকৰাকৈ আয়কৰ ৱেবছাইটত কুইক লিংক শাখাৰ অধীনত "লিংক আধাৰ" বিকল্পত ক্লিক কৰিব পাৰে।
    2. আধাৰ প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু আয়কৰ পৰ্টেলত লগইন কৰি আধাৰ-পেন লিংকিংৰ সৈতে আগবাঢ়িবলৈ "Validate"ত ক্লিক কৰক। বৈকল্পিকভাৱে, আপোনাৰ পেন আৰু আধাৰ নম্বৰ প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু লগইন অবিহনে লিংকিং প্ৰক্ৰিয়া অব্যাহত ৰাখিবলৈ "Validate" ত ক্লিক কৰক
    3. আপোনাৰ ম'বাইল নম্বৰ, আধাৰ অনুসৰি নাম আদিৰ দৰে প্ৰয়োজনীয় বিৱৰণ পূৰণ কৰক। আৰু "Link Aadhar" বুটামত ক্লিক কৰক।
    4. পূৰ্ববৰ্তী পদক্ষেপত উল্লেখ কৰা ম'বাইল নম্বৰত আপুনি প্ৰাপ্ত কৰা 6-অংকৰ ওটিপি প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু "Validate" ত ক্লিক কৰক
    5. আধাৰ-পেন সংযোগৰ বাবে আপোনাৰ অনুৰোধ সফলতাৰে দাখিল কৰা হৈছে আৰু এতিয়া আপুনি আধাৰ-পেন লিংক স্থিতি পৰীক্ষা কৰিব পাৰে
    আধাৰ-কাৰ্ডৰ-সৈতে-পেন-কাৰ্ড-কেনেদৰে-লিংক-কৰিব-লাগে-2023

    আধাৰ কাৰ্ডৰ সৈতে পেন সংযোগ কৰাৰ বাবে সংশোধন সুবিধা

    আপোনাৰ পেন আৰু আধাৰ কাৰ্ডৰ সফল সংযোগৰ বাবে, আপোনাৰ সকলো বিৱৰণ দুয়োখন নথিপত্ৰত সঠিকভাৱে মিলাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। যিকোনো ত্ৰুটিৰ ক্ষেত্ৰত, যেনে আপোনাৰ নামত বানান ভুল, আপোনাৰ পেন আৰু আধাৰৰ মাজৰ সংযোগ সম্ভৱ নহ'ব।

    এনে বিসংগতিবোৰ সংশোধন কৰিবলৈ, আপোনাৰ ওচৰৰ আধাৰ নামভৰ্তি কেন্দ্ৰলৈ যোৱাবা প্ৰয়োজনীয় পৰিৱৰ্তন কৰাৰ বাবে এনএছডিএল পেন পৰ্টেল (NSDL PAN Portal) ব্যৱহাৰ কৰাৰ বিকল্প আছে। যদি আপোনাৰ পেন কাৰ্ডত ত্ৰুটি থাকে, আপুনি এই পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰি সেইবোৰ সংশোধন কৰিব পাৰে:
    1. ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এনএছডিএল (প্ৰটিয়ন) ৱেবছাইট ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁৰ পেনৰ বিৱৰণ সংশোধন কৰিব পাৰে
    2. এনএছডিএল লিংকটো (NSDL Link) পৃষ্ঠালৈ পুনঃনিৰ্দেশিত হয় য'ত আপুনি আপোনাৰ নামৰ সংশোধনৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে
    3. আপোনাৰ পেনৰ বিৱৰণ আপডেট কৰিবলৈ স্বাক্ষৰিত ডিজিটেল নথিপত্ৰ দাখিল কৰক
    4.  আপোনাৰ বিৱৰণ আপোনাৰ পেনত সংশোধন কৰাৰ পিছত আৰু এনএছডিএল-এ মেইল যোগে নিশ্চিত কৰাৰ পিছত, আপুনি আপোনাৰ পেনআধাৰৰ সৈতে লিংক কৰিব পাৰে

    আধাৰৰ সৈতে পেন সংযোগ কৰিবলৈ অক্ষম নেকি? ইয়াৰ সমাধান

    অনুপালন নিশ্চিত কৰিবলৈ, ভাৰত চৰকাৰে 30 জুন 2023-ৰ সময়সীমাৰ আগতে সকলো ব্যক্তিৰ বাবে আধাৰ কাৰ্ডৰ সৈতে পেন কাৰ্ড সংযোগ কৰাটো বাধ্যতামূলক কৰিছে। এই লিংকিং প্ৰক্ৰিয়াটো সম্পূৰ্ণ কৰাত ব্যৰ্থ হ'লে আয়কৰ বিভাগে আপোনাৰ পেন কাৰ্ড নিষ্ক্ৰিয় কৰিব, যাৰ ফলত আপুনি আয়কৰ ৰিটাৰ্ণ আৰু অন্যান্য সম্পৰ্কিত কাৰ্যকলাপ দাখিল কৰাত বাধা দিব।

    যিকোনো অসুবিধা পৰিহাৰ কৰিবলৈ নিৰ্ধাৰিত সময়ৰ ভিতৰত পেন-আধাৰ সংযোগ সম্পূৰ্ণ কৰাটো অত্যাৱশ্যকীয়। তদুপৰি, নিশ্চিত কৰিব যে পেন কাৰ্ড আৰু আধাৰ কাৰ্ড দুয়োটাতে আপোনাৰ নাম একে হ'ব লাগে।

    যদি কিছু বানান অমিল থাকে, আপুনি পেন কাৰ্ডৰ সৈতে আধাৰ সংযোগ কৰিবলৈ অক্ষম হ'ব। আপুনি আপোনাৰ নাম সংশোধন কৰিব লাগিব আৰু সংশোধনৰ পিছত, আপুনি আপোনাৰ পেনটো আধাৰৰ সৈতে সহজে লিংক কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

    যদি পেন কাৰ্ডত আপোনাৰ নাম ভুলকৈ লিখা হয়, সংশোধন কৰিবলৈ এই পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰক:

    1. https://goo.gl/zvt8eV এনএছডিএলৰ ই-ফাইলিং ৱেবছাইট (বৰ্তমান প্ৰটিয়ান) দৰ্শন কৰক
    2. ড্ৰপ-ডাউন মেনুৰ পৰা 'বিদ্যমান পেন ডাটাত পৰিৱৰ্তন বা সংশোধন/পেন কাৰ্ডৰ পুনৰ প্ৰিণ্ট (বিদ্যমান পেন ডাটাত কোনো পৰিৱৰ্তন নাই) বিকল্পটো বাছনি কৰক
    3. ব্যক্তিগত শ্ৰেণী বাছনি কৰক আৰু আপোনাৰ বিৱৰণ প্ৰবিষ্ট কৰক
    4. পৰিশোধ কৰক আৰু আধাৰ ই-কেৱাইচিৰ পিছত আপোনাৰ প্ৰপত্ৰ অনলাইনত দাখিল কৰক
    5. আপোনাৰ আপডেট কৰা পেন আপোনাৰ ঠিকনালৈ প্ৰেৰণ কৰা হ'ব
    6. আপুনি আপোনাৰ পেন কাৰ্ড প্ৰাপ্ত কৰাৰ পিছত, আপুনি আপোনাৰ পেনআধাৰৰ সৈতে লিংক কৰিব পাৰে

    যদি আধাৰ কাৰ্ডত আপোনাৰ নাম ভুলকৈ লিখা হয়, সংশোধন কৰিবলৈ এই পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰক:

    1. আধাৰ নামভৰ্তি কেন্দ্ৰ এটা চাওক
    2. আপোনাৰ পৰিচয়ৰ প্ৰমাণৰ এটা স্ব-প্ৰমাণিত প্ৰতিলিপি কঢ়িয়াই নিব
    3. আধাৰ সংশোধন প্ৰপত্ৰ পূৰণ কৰক
    4. নথিপত্ৰৰ সৈতে প্ৰপত্ৰখন দাখিল কৰক
    5. আপুনি এটা স্বীকৃতি স্লিপ পাব য'ত আপডেট অনুৰোধ নম্বৰ থাকে
    6. আপোনাৰ আপডেট অনুৰোধৰ স্থিতি পৰীক্ষা কৰিবলৈ এই ইউআৰএন (URN-Update Request Number) ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি

    আধাৰ কাৰ্ডৰ সৈতে পেন কাৰ্ড সংযোগ কৰাৰ গুৰুত্ব

    • নিম্নলিখিত কাৰণবোৰৰ বাবে সকলো পেন কাৰ্ডধাৰকৰ বাবে পেনক আধাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ:
    • আধাৰৰ সৈতে লিংক নকৰা সকলো পেন কাৰ্ড 30 জুন 2023-ৰ পিছত নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব
    • পেন কাৰ্ড আধাৰ লিংকে একে নামেৰে জাৰী কৰা একাধিক পেন কাৰ্ডৰ সমস্যাৰ মোকাবিলা কৰাত সহায় কৰিব
    • যদি আপোনাৰ পেন আধাৰৰ সৈতে সংযোজিত নহয় তেন্তে আপোনাৰ আয়কৰ ৰিটাৰ্ণ প্ৰপত্ৰ প্ৰক্ৰিয়া কৰা নহ'ব
    • ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ভৱিষ্যতৰ প্ৰসংগৰ বাবে তেওঁৰ ওপৰত আৰোপ কৰা কৰসমূহৰ এক সংক্ষিপ্ত বিৱৰণ প্ৰাপ্ত কৰিব
    আধাৰ-কাৰ্ডৰ-সৈতে-পেন-কাৰ্ড-কেনেদৰে-লিংক-কৰিব-লাগে-2023

    আধাৰ কাৰ্ড আৰু পেন কাৰ্ড সংযোগস্থিতি কেনেদৰে পৰীক্ষা কৰিব

    আধাৰ আৰু পেন কাৰ্ড লিংক স্থিতি পৰীক্ষা কৰিবলৈ, তলত উল্লেখ কৰা পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰক:
    • e-filing আয়কৰ বিভাগৰ পৃষ্ঠা চাওক অৰ্থাৎ e-filing
    • "Quicks Links"ৰ অধীনত "Link Aadhar Status" বাছনি কৰক 
    • আপোনাৰ পেন প্ৰবিষ্ট কৰক
    • আপোনাৰ আধাৰ নম্বৰ প্ৰবিষ্ট কৰক
    • এতিয়া, "View Link Aadhar Status" বুটামত ক্লিক কৰক
    • আপোনাৰ আধাৰ-পেন লিংক স্থিতি আপোনাৰ স্ক্ৰীণত ওলাব

    আধাৰৰ সৈতে সংযুক্ত নোহোৱা পেন কাৰ্ডৰ কি হ'ব 

    ৩০ জুন ২০২৩ ৰ ভিতৰত আধাৰৰ সৈতে সংযুক্ত নোহোৱা পেন কাৰ্ডবোৰ নিষ্ক্ৰিয় হৈ পৰিব। আয়কৰ নিয়মৰ পৰৱৰ্তী নিয়ম 114এএ-ত উল্লেখ কৰা হৈছে যে যদি এজন ব্যক্তিৰ পেন নিষ্ক্ৰিয় হৈ পৰে, তেন্তে তেওঁ তেওঁৰ পেন দাখিল, অন্তৰংগ বা উদ্ধৃতি দিব নোৱাৰিব আৰু এনে বিফলতাৰ বাবে আইনৰ অধীনত সকলো পৰিণামৰ বাবে দায়বদ্ধ হ'ব। ইয়াৰ কেইবাটাও প্ৰভাৱ থাকিব যাৰ ভিতৰত আছে:
    ব্যক্তিজনে নিষ্ক্ৰিয় পেন ব্যৱহাৰ কৰি ৰিটাৰ্ণ দাখিল কৰিব নোৱাৰিব
    • অমীমাংসিত ৰিটাৰ্ণসমূহ প্ৰক্ৰিয়াকৰা নহ'ব
    • নিষ্ক্ৰিয় পি.এ.এন.-ক অমীমাংসিত ৰিফাণ্ড জাৰী কৰিব নোৱাৰি
    • পেন টো নিষ্ক্ৰিয় হোৱাৰ পিছত, ত্ৰুটিপূৰ্ণ ৰিটাৰ্ণৰ ক্ষেত্ৰত স্থগিত প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰিব নোৱাৰি
    • যিহেতু পেন নিষ্ক্ৰিয় হৈ পৰে, কৰ অধিক হাৰত কৰ্তন কৰা হ'ব

    COMMENTS

    Name

    Anime,4,Apple,1,Assam-Budget,1,Assamese-Quotes,3,Assamese-Shayari,1,Axomia-Essay,1,Axomia-News,5,chrome-flags,1,Entertainment,28,G-20,1,Game,3,Geography,1,Govt-Yojana,2,Information,2,ISRO,1,kolkata-ff,13,Latest-Jobs,19,Minecraft,2,Mobile-Legends,1,News,17,Pan-Aadhaar,1,Rose-Day,1,Social-media,1,Tech,5,Teer-Result,11,TOD,1,
    ltr
    item
    Axomiat: Jobs, Exams, and Results: Aadhaar Pan Link: আধাৰ কাৰ্ডৰ সৈতে পেন কাৰ্ড কেনেদৰে লিংক কৰিব লাগে 2023 | পান আৰু আধাৰ কাৰ্ড কেনেকৈ লিংক কৰিব
    Aadhaar Pan Link: আধাৰ কাৰ্ডৰ সৈতে পেন কাৰ্ড কেনেদৰে লিংক কৰিব লাগে 2023 | পান আৰু আধাৰ কাৰ্ড কেনেকৈ লিংক কৰিব
    e-filing portal> login > ডেশ্বব'ৰ্ডত, পেন বিকল্পৰ সৈতে লিংক আধাৰৰ অধীনত প্ৰ'ফাইল শাখাত, "Link Aadhar" ত ক্লিক কৰক বা ব্যক্তিগত বিৱৰণ শাখাত "লিংক..
    https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgc3xuuiRllrSMqTdc4SxOB_66y9mHRcm3mh2fnGy_gBrAxwNPtlI8-Vbu6h70ekDDs6Ktz210ypQBod9QOrxigvxon1HtrxJoonrfAkWQpRNSGkaAddysgcyvfBLwWCvbfsKax87Xm3sRHOEdKjSFM9kdLdlxRHH-W1bDxn1GVTbS0tK1d7u1ytVSVx6o/w640-h336/www.axomiat.com%20(3).jpg
    https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgc3xuuiRllrSMqTdc4SxOB_66y9mHRcm3mh2fnGy_gBrAxwNPtlI8-Vbu6h70ekDDs6Ktz210ypQBod9QOrxigvxon1HtrxJoonrfAkWQpRNSGkaAddysgcyvfBLwWCvbfsKax87Xm3sRHOEdKjSFM9kdLdlxRHH-W1bDxn1GVTbS0tK1d7u1ytVSVx6o/s72-w640-c-h336/www.axomiat.com%20(3).jpg
    Axomiat: Jobs, Exams, and Results
    https://www.axomiat.com/2023/06/pan-aadhar-link.html
    https://www.axomiat.com/
    https://www.axomiat.com/
    https://www.axomiat.com/2023/06/pan-aadhar-link.html
    true
    5893727718379105486
    UTF-8
    Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy Table of Content